مهندس پیمان شکرزاده شهردارگلپایگان درمورد پروژه بهسازی خیابان امام خمینی(ره) اطلاعات وتوضیحات لازم را به خبرنگاران ونمایندگان مطبوعات ارائه نمود.

شهردار گلپایگان در صبح روز سه شنبه مورخ ۲۶ شهریورماه ۹۸ در حاشیه جلسات تخصصی راهبری پروژه بهسازی وگردشگری خیابان امام خمینی(ره) باحضورفرماندار،رئیس اداره برق،اعضای شورای اسلامی شهرومعاونین ومدیران وکارشناسان شهرداری، به منظور اطلاع رسانی به شهروندان محترم و رفع دغدغه ها ونگرانی مردم با خبرنگاران و اصحاب رسانه نشست خبری تشکیل داد وضمن پاسخگویی به سئوالات آنان درخصوص اجرای این پروژه اظهارنمود:

یکی از پروژه های شهرداری، بهسازی خیابان امام خمینی(ره) می باشد که باهمکاری فرمانداری ، نماینده مردم شهرستان ، اداره برق وسایرسازمانهای خدمت رسان در حال انجام است. کانال حفرشده در سراسراین خیابان ، حدفاصل میدان ۱۷شهریور تا میدان فردوسی به منظورانتقال کابلهای برق فشار قوی به داخل زمین می باشد که این امر افزایش ایمنی وامکان تعمیر ونگهداری بهترشبکه برق وعدم شاخه بری درختان وهمچنین بهبود آشفتگی­های بصری موجود را به همراه دارد. رویکرد کلی شهرداری گلپایگان پیاده گذر نمودن کل مسیر و تبدیل آن به یک مسیر ویژه گردشگری می باشد که تحقق این امر در بلند مدت و با همت جمعی و هم افزایی تمامی سازمان های مسئول و همکار میسر می باشد .

برنامه فعلی برای این خیابان ، حفر کامل کانال به منظور انتقال کابل های برق فشار قوی توسط اداره برق و سپس ترمیم کانال ، بتن ریزی و اجرای بلوک فرش می باشد . طبق صورتجلسه تنظیم شده ، حفاری و ترمیم آن با شهرداری می باشد که طبق برنامه زمان بندی تاشنبه ۳۰ شهریورماه کارحفاری به پایان می رسد وتاپنج روزبعد اداره برق کابل­های  ۱۲ رشته­ای برق را به زمین منتقل می نماید و ده روز پس از آن این کانال پرشده و بتن ریزی می شود . پس از بتن ریزی امکان استفاده مردم و آمد و شد آنان فراهم می گردد ولی تا حداکثر شصت روز، کار بلوک فرش نمودن مسیر به طول می انجامد . لازم به ذکر است با توجه به پیش بینی عبور و مرور انسان و وسایل نقلیه از نوعی بلوک فرش مقاوم استفاده می شود که بتواند حداقل پنجاه تن فشار را در نقطه تحمل نماید . همچنین بلوک فرش ها به شکل خشک کار می شود که در زمان ضرورت ، امکان برداشتن و جمع آوری آسان بلوک فرش ها و دسترسی سازمان های خدمات رسان به کابل ها و تأسیسات زیر زمینی فراهم گردد .

شهردار گلپایگان در ادامه افزود : همانگونه که تاکید گردید استفاده از بلوک فرش ها محدودیتی را برای تردد وسایل نقلیه ایجاد نمی کند و امکان عبور و مرور خودروها فراهم می گردد و در دوره زمانی حداقل یکساله با تامین زیرساخت های لازم همانند پارکینگ طبقاتی و وسایر پارکینگ های لازم ، بارانداز ها و سکوهای بارگیری و توزیع متعادل خودروها در خیابان ها و مسیرهای مجاور و همکاری سازمان های همکار و مرتبط، امکان پیاده راه نمودن کل مسیر فراهم می گردد و رویکرد گردشگری این خیابان مهم با حفظ بازار ، فضاهای تاریخی و ایجاد فضاهای مکث، آب نما و امکانات رفاهی و فراغتی مناسب، محقق می شود.

مسلماً تا زمان تامین  شرایط لازم و تبدیل کامل این مسیر به گذرگاه پیاده ، امکان حمل و نقل و تردد خودروها برای شهروندان فراهم می باشد و نباید مشکلی برای شهروندان  بوجود بیاید. اشکالات ترافیکی و مشکلات فعلی ارتباطی با همکاری پلیس و طرح موضوعات در شورای ترافیک شهرستان حل و فصل خواهد گردید و لازم است از تحمل و حوصله مردم بزرگوار تشکر و از بابت محدودیت های ایجاد شده عذر خواهی نمایم . ان شاءالله این پروژه درکوتاه­ترین فاصله زمانی ممکن به ثمر برسد و نقطه عطفی در مسیر خدمتگذاری به مردم و شهر زیبای گلپایگان باشد.

در پایان این نشست شهردار ، فرماندار و دیگر مسئولین و خبرنگاران باحضور در محل پروژه و بازدید میدانی، اطلاعات تکمیلی به آنان ارائه گردید.