در عصر روز شنبه مورخ ۱۲ مردادماه ۱۳۹۸ با حضور اعضای شورای اسلامی شهر گلپایگان نشست خبری با اصحاب رسانه برای ارائه گزارش عملکرد یکساله شورا برگزار گردید.

احمد افتخاری ضمن عرض تبریک فرارسیدن ماه ذیحجه الحرام و سالروز ازدواج حضرت علی علیه السلام و حضرت زهرا سلام الله علیها و همچنین تبریک به همه اصحاب رسانه به مناسب فرارسیدن روز خبرنگار ( هفدهم مردادماه سالروز شهادت شهید صارمی)، به حدیثی از پیامبر اسلام خطاب به حضرت علی علیه اسلام اشاره کرده و افزود : سه چیز باعث نجات انسان هاست: یکی اینکه انسان در آشکارا و نهان خدا ترس باشد و خدا را درخاطر داشته باشد ، در زندگی همیشه معتدل باشد و در هر حال  سعی کند که کلمه ای که حق هست را بیان کند .

ایشان در مورد انتخاب شهردار عنوان نمود:  بعد از اینکه در تاریخ ۲۹ بهمن ماه ۹۷ حکم قضایی اجرا شد و شهردار وقت معلق شد برابر قانون باید سرپرست   تعیین می کردیم که بلافاصله جناب آقای مهندس قربانی انتخاب شد.  از همان اولین جلسه بعد از این مهم تصمیم شورا به اتفاق آراء برای انتخاب شهردار بومی بود و بر همین اساس هجده نفر از بیست و دو نفر رایزنی شده، گلپایگانی بودند .

ایشان با اشاره به ماده  51 قانون شهرداری ها گفت : هرگاه شورای شهر ، فردی را از ارگانهای دولتی به عنوان شهردار انتخاب کند به شرطی که خود طرف راضی باشد، دستگاه مربوطه مکلف است که با انتخاب شورا موافقت داشته باشد و متاسفانه از ما چنین نشد و آقای توسلی انصراف دادند.

وی گفت:  پس از انصراف آقای توسلی، آقای عیدی بیرانوند به عنوان شهردار گلپایگان انتخاب شد که بنا بر دلایل نامعلومی که برای ما مشخص نشد پس از هفده روز انصراف خودرا اعلام نمود.

ایشان با اشاره به انصراف آقای احمد رضا پری تبار از حضور در صحن شورا گفت : اعضای شورای شهر از میان آقایان محمود بخشی و پیمان شکر زاده ، با پنج رای آقای شکر زاده را به عنوان شهردار گلپایگان انتخاب کردند .

افتخاری با تاکید بر اینکه تشخیص هم سطح بودن سوابق بخش خصوص و دولتی یک فرد برعهده وزارت کشور و استانداری است افزود : با استعلام هایی که ازسوی استانداری صورت گرفت از لحاظ نگرانی انتخاب آقای شکر زاده اطمینان به ما داده شد و بالاخره آقای استاندار هم حکم ایشان را امضا و ابلاغ کرد.

افتخاری با اشاره به راه انداختن هجمه هایی بر علیه ایشان افزود : کار شورای شهر همیشه کار جمعی است و هیچ فرد در شورا  نمی تواند به تنهایی تصمیم بگیرد .  متاسفانه خیلی از تهمت ها به بنده زده شد . امکان ندارد که افتخاری یک نفری بتواند شهردار تعیین کند. شورایی که هفت نفر عضو دارد قطعاً باید اکثریت آرا وجود داشته باشد .

وی افزود : بنده اصلا دامادی ندارم که بر علیه من موضع گرفته شد و گفتند:« دامادش را به استخدام شهرداری در آورده است» اصلاً چنین چیزی نیست .  پسر بنده نیز در استخدام شهرداری نیست . ایشان  با سه نفر از بچه های گلپایگان به عضویت شرکتی از اصفهان که کاربازآفرینی شهری را متقبل شده بود، درآمد که  پس از اتمام قراردادو نبود بودجه به کار ادامه نداد.


احمد افتخاری در ادامه افزود: در طول یک‌سال گذشته از ۸۸ جلسه شورای شهر، ۴۲ جلسه  ملاقات مردمی و ۴۶ جلسه به بررسی لوایح اختصاص داده شده است همچنین  ۱۵۷ مصوبه که اهم آن شامل تفریغ بودجه، تصویب دفترچه عوارض و خدمات، اصلاح بودجه، تصویب بودجه ۴۰ میلیاردی سال جاری، توافقات مردمی و تصویب قراردادهای شرکت بازیافت می باشد، اشاره کرد
وی ادامه داد: در شورا کمیسون های فرهنگی اجتماعی، ورزش وتندرستی، بانوان ، عمران و خدمات شهری فعال است، همچنین در کمیسیون بدوی ماده صد، تعداد ۶۳۰ پرونده مورد بررسی قرار گرفته و برای آن رأی صادر شده که در بین آرای صادره  ۱۴ رأی تخریب وجود داشت همچنین مبالغ جریمه ای هم که در کمیسیون بدوی به تصویب رسیده است  ۱۲۴ میلیارد ریال است که این مبلغ به حساب شهرداری واریز شده یا می شود .

رییس شورای اسلامی شهر گلپایگان گفت: بند ۲۰ ماده ۵۵ شهرداری‌ها برای نخستین بار اجرایی شد، به موجب این ماده، کمیسیون کارگروه ساماندهی مشاغل مزاحم شهری با سه عضو که توسط شورای شهر معرفی می شود و رأی آن قطعی و لازم الاجرا است، تشکیل می شود. در این کمیسیون افرادی از ادارات آموزش و پرورش، شبکه بهداشت و درمان و نیروی انتظامی حضور دارند.

افتخاری افزود: چندین بار از پارک بانوان بازدید داشتیم، اکنون کار بر روی غلتک افتاده و امیدواریم در آینده ای بسیار نزدیک بانوان دغدغه ورزش را نداشته باشند همچنین آسفالت شهرک شهرداری نیز بعد از چند سال به اتمام رسید.

وی یادآورشد: یکی از دغدغه هایی که داشتیم و انشاا… به نتیجه برسد ساخت فرهنگسرا و سالن اجتماعات چند منظوره است؛ در هر شهری که می رویم باید خجالت بکشیم که این سالن را نداریم، مقدمات کار و انتخاب مشاور انجام شده است.

ایشان تصریح کرد: مقدمات ساخت پارکینگ طبقاتی در قسمت بازار انجام شده است همچنین این شهر به ترمینال نیاز دارد، چهار نقطه برای جانمایی و ساخت ترمینال مشخص شده اما نهایتا به همان مکان قبلی رسیده اند.

احمد افتخاری خاطرنشان کرد: سال گذشته بودجه شورا ۲۶۰ میلیون تومان و امسال ۳۱۰ میلیون تومان است که صرفا برای پرداخت حق الجلسه، پاداش سالیانه اعضا، حق مأموریت ، هزینه های بیمه، آموزش ، ایاب و ذهاب و آب وبرق وتلفن در نظر گرفته می شود .

حسین زاهدی در این نشست خبری با بیان اینکه حضور خبرنگاران همیشه باعث قوت قلب است و اگر نباشند هیچ خبری بیرون نمی رود و آثار آن را در جامعه نمی بینیم  اظهار کرد: شورا یک هیئت تصمیم ساز و عامل اجرایی، شهردار است. متاسفانه اواخر سال گذشته و اوایل سال جاری  با چالش شهردار مواجه بودیم. سرپرست شهرداری نهایت تلاش خود را کرد اما چون سرپرست بود یکسری محدودیت هایی را داشت. 

وی با بیان اینکه همه تلاش ما در جهت تعالی شهر است، ادامه داد: مهم ترین کاری که در یک سال گذشته انجام شد انتخاب شهردار و برون رفت از یک چالش سخت بود. حضور شهردار فعلی یک موفقیت است و انشاا.. بتواند در پیشبرد اهداف شورا و شهر موثر واقع شود. انتظاری که شورای شهر از شهرداری دارد این است که در فرصت باقی مانده کارهای بر زمین مانده با سرعت بیشتری جلو رود. 

نائب رئیس شورای شهر گلپایگان بابیان اینکه حفظ اراضی کشاورزی را به جد دنبال می کنیم و چشم پوشی محال است، گفت: در کمیسیون بدوی ماده ۱۰۰ و رسیدگی به تخلفات ساختمانی  حضور دارم، رویکرد ما در این کمیسیون به همراه دادستان و نماینده فرمانداری کمک به مردم است. مردم بعضاً می دانند که در اراضی کشاورزی نباید ساخت و ساز انجام شود اما به دلیل اینکه اراضی به حاشیه شهر چسبیده است این کار را انجام می دهند، رویکرد ما در این کمیسیون کمک به افراد است که مشکلشان حل شود همچنین در جرایم سعی می شود که ضرایب را به گونه ای در نظر بگیریم که بیشترین کمک را به مردم کنیم، البته یکی از کارها برای جلوگیری از ازبین رفتن اراضی کشاورزی بازدارندگی در ساخت و ساز در اراضی است.

عضو شورای ترافیک با بیان اینکه طی یک سال اخیر این شورا بیش از ۳۵ مصوبه داشته است، اضافه کرد: اصلاح مسیر خیابان امام خمینی(ره) قریب به یک سال طول کشید و مجدانه این مسئله را پیگیری می کردیم تا نهایتاً به یک تصمیم تقریبا درستی منجر شد.

وی افزود: احداث ادامه بلوار سلمان فارسی به سمت کشتارگاه سابق در طرح جامع قرار دارد. پل قاضی زاهدی از قدمت تاریخی برخوردار است و اکنون زیر بار ترافیکی قرار دارد البته تمهیداتی برای تردد ماشین های سنگین در این مسیر در نظر گرفته شده اما مهم ترین بحث این است که مسیری ایجاد شود تا حداقل، تردد خودروها بر روی این پل یک طرفه شود درهمین راستا در شورای ترافیک احداث  مسیری از بلوار شهید بهشتی به بلوار امام رضا(ع) را پیشنهاد دادیم که بخشی از آن از انتهای قبرستان قاضی زاهد و ساحل رودخانه  می گذرد که اگر این اتفاق بیفتد قسمتی از دغدغه ها حل خواهد شد. 

حسین زاهدی به ایجاد فضای گردشگری در حاشیه رودخانه و فضای سبز بین پل های شورا و آزادگان اشاره نمود و تصریح کرد: سهم حق آبه زیست محیطی در ترسالی ۱۹میلون مترمکعب است، این فرصت خوبی است که بتوانیم این مسیر را ساماندهی کنیم تا علاوه بر استفاده بهینه از فضای سبز و گردشگری، اشتغالزایی نیز برای جوانان رخ دهد. در این راستا مذاکراتی را با آب منطقه ای اصفهان انجام دادیم و الان به این مرحله  رسیده ایم که مشاوری را انتخاب کنیم تا مطالعات طرح ساماندهی رودخانه گلپایگان  را انجام دهد و بعد از آن در آب منطقه ای اصفهان این موضوع را پیگیری خواهیم کرد و از طریق بخش خصوصی یا سرمایه شهرداری این طرح انجام می شود.

نائب رئیس شورای شهر گلپایگان گفت:  ایجاد یک فضای تفریحی توریستی گردشگری از کنار بلوار نهج البلاغه تا میدان ۹دی در دستور کار شورای ترافیک قرار دارد. آزادسازی خیابان های آیت الله خوانساری و آیت الله مطهری یکی از مهم ترین کارهای ما در این دوره خواهدبود و این مهم را به جد از شهردار جدید خواسته ایم که تا پایان دوره این شورا این اُمور انجام شود.  

حسین زاهدی یادآورشد: دست ما به عنوان یاری در دست شما اصحاب رسانه شهرستان است و انتظار داریم که کمک کنید و با همفکری، تعامل و رویکرد مثبت، آنچه که باید در شهر صورت بگیرد و تاکنون رخ نداده، انجام شود. مردم، نماینده گلپایگان در مجلس، فرماندار و شورا می گویند که  آهنگ پیشرفتمان کند است که باید اصلاح شود البته وقتی به شهرهای اطراف نگاه می کنیم می بینیم که از خیلی جهت ها پیشرفت داشته ایم که این به خاطر رویکرد و تفکرات فرهنگی مردم شهر است.

طاهره خوشنویسان در نشست خبری شورای شهر گلپایگان با اصحاب رسانه اظهار کرد: برگزاری همایش پیاده روی و ورزش صبحگاهی ویژه بانوان، پیگیری جهت پیشرفت فیزیکی باغ بانوان شهرستان گلپایگان، برگزاری همایش دوچرخه سواری بانوان با همکاری اداره ورزش و هیئت دوچرخه سواری و شهرداری، جذب مشارکت خیرین در حوزه هیأت های ورزشی جهت رفع مشکل اعتبارات، کمک هزینه جهیزیه و ازدواج و… برخی اقدامات انجام شده توسط کمیسیون ورزش و تندرستی شورای شهر گلپایگان است.
این عضو شورای شهر گلپایگان گفت: پیگیری نوسازی ناوگان تاکسیرانی، بهسازی و ارائه خدمات مداوم در ایستگاه دوچرخه، پیگیری و اخذ مجوز تخصیص خودروهای لوکس ون هایس، برلیانس و آریو در طرح نوسازی، بهسازی پایانه مسافربری، واگذاری قطعی شبکه تاکسی بیسیم به شرکت تعاونی رانندگان آن مجموعه و… برخی از اقدامات انجام شده در سازمان مدیریت حمل و نقل شهرداری گلپایگان است.

طاهره خوشنویسان مسئول کمیسیون ورزش و تندرستی شورای اسلامی شهر گلپایگان در دومین سال فعالیت خود در شورای شهر اهم فعالیتهای این کمیسیون را به شرح زیر عنوان نمود:
برگزاری همایش پیاده روی و ورزش صبحگاهی ویژه بانوان به مناسبت هفته تربیت بدنی و هفته ملی سلامت بانوان در پارک جنگلی مورخ ۹۷/۷/۱۲، همکاری در برگزاری مسابقات دومیدانی آقایان در گروه سنی نوجوانان و جوانان و بزرگسالان از استان های اصفهان-مرکزی-البرز-همدان-چهارمحال بختیاری و لرستان و سه تیم از شهرداری گلپایگان و دیار خودرو و به میزبانی شهرستان گلپایگان مورخ ۹۷/۷/۲۷ به مناسبت هفته تربیت بدنی ، دیدار از ریاست و بانوان شاغل در اداره ورزش و جوانان به مناسبت هفته تربیت بدنی ، بازدید از آسایشگاه سالمندان و معلولین به مناسبت هفته سلامت و تندرستی (روز جهانی سالمند)، پیگیری جهت پیشرفت فیزیکی باغ بانوان شهرستان گلپایگان و بازدید از باغ بانوان شاهین شهر به اتفاق آقای جمالی شهردار محترم وقت و برخی از مدیران شهرداری، حضور در گردهمایی نایب رئیسان هیئت ورزشی شهرستان گلپایگان به مناسبت هفته تربیت بدنی ، برگزاری مسابقات چند جانبه قهرمانی تکواندو و در بخش بانوان با حضور ۱۳۵ شرکت کننده در سالن ۲۲ بهمن با همکاری اداره ورزش و جوانان و هیئت تکواندو مورخ ۹۷/۸/۱، همکاری این کمسیون شورا با کارگروه ورزش بسیج ناحیه مقاومت در برگزاری مسابقات بومی محلی ۹۷/۸/۲۱ ، برگزاری مسابقات بانوان هیئت والیبال ناحیه مقاومت بسیج به مناسبت هفته بسیج و گرامیداشت یاد و نام شهدای گرانقدر گلپایگان ، برگزاری همایش دوچرخه سواری بانوان با همکاری اداره ورزش و هیئت دوچرخه سواری و شهرداری، برگزاری جشنواره فرهنگی ورزشی تکواندو به مناسبت ولادت امام حسن مجتبی (ع)، برگزاری همایش بزرگ پیاده روی ورزش خانوادگی،از پارک شهر به طرف گلزار شهدا به مناسبت شهدای مبارزه با مواد مخدر ، برگزاری سومین همایش دوچرخه سواری بانوان به مناسبت دهه کرامت و هفته عفاف و حجاب ، جذب مشارکت خیرین در حوزه هیات های ورزشی جهت رفع مشکل اعتبارات کمک هزینه جهیزیه و ازدواج ، حضور مستمر در تمامی المپیاد های ورزشی درون مدرسه ای آموزش و پرورش شهرستان گلپایگان، برنامه ریزی جهت دیدار علی رحیمی قهرمان مسابقات کاراته کارگران جهان در کشور اسپانیا، همکاری این کمسیون شورا با کارگروه ورزش بسیج ناحیه مقاومت در برگزاری مسابقات بومی محلی ۹۷/۸/۲۱ ، برگزاری مسابقات بانوان هیئت والیبال ناحیه مقاومت بسیج به مناسبت هفته بسیج و گرامیداشت یاد و نام شهدای گرانقدر گلپایگان ، برگزاری همایش دوچرخه سواری بانوان با همکاری اداره ورزش و هیئت دوچرخه سواری و شهرداری ، برگزاری جشنواره فرهنگی ورزشی تکواندو به مناسبت ولادت امام حسن مجتبی (ع) ، برگزاری همایش بزرگ پیاده روی ورزش خانوادگی،از پارک شهر به طرف گلزار شهدا به مناسبت شهدای مبارزه با مواد مخدر ، برگزاری سومین همایش دوچرخه سواری بانوان به مناسبت دهه کرامت و هفته عفاف و حجاب، جذب مشارکت خیرین در حوزه هیات های ورزشی جهت رفع مشکل اعتبارات کمک هزینه جهیزیه و ازدواج ، حضور مستمر در تمامی المپیاد های ورزشی درون مدرسه ای آموزش و پرورش شهرستان گلپایگان ، برنامه ریزی جهت دیدار علی رحیمی قهرمان مسابقات کاراته کارگران جهان در کشور اسپانیا


وی اهم اقدامات و عملکرد یک ساله سازمان مدیریت حمل و نقل ‌را به شرح زیر برشمرد:
ادامه طرح و پیگیری مجدانه فرایند نوسازی ناوگان تاکسیرانی ، بهسازی و ارائه خدمات مداوم در ایستگاه دوچرخه، بهسازی پایانه مسافربری(سرویس های بهداشتی و…)، واگذاری قطعی شبکه تاکسی بیسیم به شرکت تعاونی رانندگان آن مجموعه، تجهیز مرکز معاینه فنی مکانیزه به امکانات مورد نیاز به منظور پذیرش کلیه خودروهای موجود در حال استفاده توسط عموم، پاسخگویی مستمر و رسیدگی به شکایات مردمی، پایش و معرفی رانندگان نمونه حمل و نقل عمومی در مناسبتهای خاصريال ارتقاء شبکه نرم افزاری و سخت افزاری مورد نیاز ، رژه خودرویی ناوگان حمل و نقل عمومی در مناسبت های مختلف، ایجاد اشتغال زایی بیش از ۱۳۰ نفر در حوزه سرویس مدارس و ۴۰ نفر از زنان سرپرست خانوار در حوزه حمل و نقل عمومی، راه اندازی میز خدمت در حوزه اداری به منظور تکریم مراجعین و صیانت از حقوق شهروندی، آبیاری فضای سبز محوطه با استفاده از آب خام در راستای صرفه جویی از منابع آب شرب ، برگزاری همایش دوچرخه سواری برای بانوان در پارک جنگلی ، همکاری در برگزاری جشنواره کباب و جابجایی شهروندان تا محل برگزاری و پوشش ترافیکی مراسم، همکاری با مدیریت بحران شهرستان گلپایگان در راستای بازگشایی معابر مسدود در اثر بارندگی در ایام نوروز ۹۸، برگزاری جلسه با حضور نماینده شورای اسلامی شهر و نماینده اداره بهزیستی شهرستان گلپایگان در خصوص اجرای مصوبات مناسب سازی و هماهنگی امور معلولین، تقدیر از مدیر عامل سازمان توسط نماینده شورای اسلامی شهر و مدیران شرکت های مسافربری به منظور حسن عملکرد در حوزه سرویس مدارس، بازدید ادواری از ایستگاه های خطوط حمل و نقل شهری ، همکاری در برگزاری سومین همایش دوچرخه سواری بانوان در محل پارک جنگلی ، جلسه هماهنگی تعیین ایستگاه های خطوط ویژه در سطح شهر با حضور پلیس راهور و پلیس اطلاعات و امنیت عمومی و نمایندگان شورای اسلامی شهر و شهرداری، حضور نماینده شورای اسلامی شهر در حوزه حمل و نقل در همایش تقدیر از رانندگان پیشکسوت این عرصه، بازدید از حوزه های مختلف به مناسبت روز حمل و نقل و تقدیر از فعالان این عرصه توسط نماینده شورای اسلامی شهر در حوزه حمل و نقل و مدیر عامل سازمان ، همکاری در برگزاری دومین همایش دوچرخه سواری بانوان در پارک جنگلی

معصومه قربانی در نشست خبری با خبرنگاران اظهار کرد: کمیسون ماده ۵ به بررسی و تصویب طرح های تفصیلی شهر ها می پردازد که ریاست  این کمیسیون در هراستانی با استاندار است. در طی سه سال اخیر که در کمیته کار این کمیسیون عضو بودم ۸۰ مورد درخواست تغییر کاربری توسط شهرداری  به این کمیته کار و کمیسیون ارسال شده  که با ۴۹ مورد موافقت و۳۱ مورد مخالفت شد همچنین ۱۰ مورد هم در قالب طرح جامع قرار داشت.

وی ادامه داد: ایجاد ارزش افزوده بر املاک دولتی ، عمومی و املاک شهروندان، ساماندهی ساخت و سازها، جلوگیری از تخلفات ساختمانی و کاهش پرونده های ارجاعی به کمیسیون ماده ۱۰۰، حل و فصل مغایرت های طرح های ابلاغی، افزایش قابل توجه درآمد شهرداری، اصلاح گذر های اصلی و فرعی و بازگشایی معابر جدید از مزایای این کمیسیون است.

عضو شورای شهر گلپایگان با بیان اینکه عمده درخواستها تغییر کابری از کشاورزی به مسکونی و از مسکونی به تجاری و یا افزایش تعداد طبقات است،گفت: برای زمینی در بلوار ولی عصر (عج)که متعلق به شهرداری است کاربری چند منظوره تجاری گردشگری فرهنگی ورزشی گرفتیم همچنین زمینی متعلق به هلال احمر و شرکت توسعه عمران بود که مقداری از آن در حریم شهر و مقداری هم در محدوده قراردارد که کاربری گردشگری آن اخذ شد.

قربانی با اشاره به اخذ موافقت برای افزایش سطح پارکینگ بازار در ضلع شمالی اضافه کرد: با تبدیل کاربری کشاورزی به گردشگری برای باغ فانوس در جاده قلعه موتور موافقت شده است ، همچنین با اخذ کاربری چند منظوره فرهنگی برای زمینی با مالکیت خصوصی در میدان گلها واقع در خیابان شهید احمدی در کمیته کار پذیرفته شده و به کمیسیون ماده ۵ ارسال شده است.

این عضو شورای شهر گلپایگان ، اخذ موافقت با تغییر کاربری ها را در توسعه گردشگری شهر موثر دانست و افزود: همواره تلاش کردیم که کمیسیون ماده ۵ در شهر خودمان برگزار شود ضمن اینکه کارشناسان شهرداری هم نیز در این راستا خیلی تلاش کردند ولی تاکنون موفق نشدیم و امیدواریم که یک روز این اتفاق بیفتد و این جلسات در شهر خودمان برگزار شود.

عضو شورای شهر گلپایگان یادآور شد: در طرح جدیدی که برای شهر  ابلاغ شد برای ۶۹ مورد از کاربری های  مسکونی اشتباها کاربری کشاورزی دیده شده بود اما توانستیم در یک جلسه تغییر کاربری این موارد را بگیریم اما هنوز از طرف استانداری ابلاغ نشده است.

رئیس کمیسیون بانوان شورای شهر گلپایگان خاطر نشان کرد: ازسال ۹۶ تاشش ماهه اول سال ۹۷ برنامه های خوبی را در کمیسیون بانوان شورای شهر انجام دادیم  اما شش ماهه دوم کم کار تر شدم چرا که همسرم سرپرست شهرداری بود و این موضوع  باعث شد کم کار تر شوم چرا که بحث های مالی کارهایی که در این کمیسیون انجام می دهیم  با شهرداری است، نمی خواستم خدایی ناکرده  تصور شود که سوء استفاده می کنم.

معصومه قربانی ادامه داد: نمایشگاه کشت سبزیجات خانگی، نمایشگاه صنایع دستی و توانمندی بانوان، برگزاری سوگواره یاس نبوی، پیاده روی ها، همایشگاه های صبحگاهی، کارگاه های تغذیه و… بخشی از اقدامات انجام شده در این کمیسیون می باشد همچنین امیدوارم پارک بانوان زودتر ساماندهی شود تا خیلی از مشکلات ما هم برطرف شود.

مسعود اسکندری در این نشست اظهار کرد: امیدواریم در دوسال باقی مانده از عمر این دوره از شورا کارهای عمرانی به اتمام برسد و بتوانیم کارها را با موفقیت انجام دهیم. یکی از بهترین مناطق استان اصفهان برای تفریح منطقه کوچری گلپایگان بود که از بین رفت و به سد تبدیل شد.

وی ادامه داد: با ازبین رفتن منطقه طبیعی تفریحی کوچری مردم زمین های کشاورزی را می خرند و در آن ساخت و ساز می کنند که ممکن است مشکلاتی را ایجاد کند بنابراین از نماینده و فرماندار می خواهیم که پارک کوهستانی در بام گلپایگان احداث و  یا محلی در بالای منطقه عمران به یک منطقه تفریحی تبدیل شود.

عضو شورای شهر گلپایگان گفت: زباله ها که همچون بمب اتم هستند را در ۳ الی ۴ کیلومتری شهر گلپایگان با دست خودمان دفن می کنیم. زباله ها را در بهترین و حاصلخیزترین زمین ها دفن می کنیم که درآینده هزاران مشکل را به دنبال خواهد شد زباله ها که همچون بمب اتم هستند را در ۳ الی ۴ کیلومتری شهر گلپایگان با دست خودمان دفن می کنیم، خواهش ما این است که در دو سال آینده کارخانه بازیافت را به نتیجه برسانیم. احداث کارخانه بازیافت بزرگترین خدمت به چهار شهر گلپایگان، گوگد، گلشهر و خوانسار است.

اسکندری یادآورشد: شورای شهر قدم به قدم کنار مسئولین است و امیدواریم در دو سال باقی مانده بتوانیم خدمات ارزنده ای را انجام دهیم همچنین از خبرنگاران که پشتیبان شورا بودند تقدیر و تشکر می کنیم.


حمید نوروزی ، شامگاه شنبه در نشست خبری با خبرنگاران با بیان اینکه کمتر از یک سال است که مسئولیت کمیسیون فرهنگی اجتماعی را عهده دار شده ام، اظهار کرد: رویکرد این کمیسیون این بوده که بتواند  به سمت یک بستر مناسب در کارهای فرهنگی گام بردارد.

وی ادامه داد: در اولین جلسه این کمیسیون موضوع “همیاران سبز” برای اولین بار در گلپایگان مطرح شد تا بتوانیم در زمینه های زیست محیطی و محافظت از فضای سبز آموزش هایی را خارج از مدارس برای بچه ها فراهم کنیم، جلسات متعددی داشتیم و مقرر شد با تعدادی از مدارس ابتدایی جلساتی داشته باشیم نهایتا منجر شد به اینکه تعدادی از دانش آموزان ابتدایی در دوره آموزشی که در گلخانه شهرداری اجرا شد آموزش های مناسبی را به صورت عملی و تئوری ببینند.

عضو شورای شهر گلپایگان گفت: این جلسات رضایت نسبی خانوده ها و بچه ها را به دنبال داشت، پایان این دوره ها قرار بود که کارت هایی تحت عنوان “همیار فضای سبز” به دانش آموزان داده شود اما با انتخاب شهردار همزمان شد و نتوانستیم این مسیر را ادامه دهیم اما انشاا… با شروع سال تحصیلی جدید اقداماتی را انجام می دهیم.

نوروزی افزود: در راستای ارتقای سطح اطلاعات پزشکی مردم اقدام به برگزاری دو همایش عالی در راستای بیماری سرطان کردیم که خوشبختانه با توجه به پرسشنامه ای که در این جلسات داشتیم شاهد رضایت حداکثری بودیم.

وی خاطرنشان کرد: چندین جلسه با فعالان گردشگری و دوستداران میراث که در فضای مجازی فعال بودند داشتیم که دو خروجی را به همراه داشت، اول اینکه زمینه ساز تشکیل انجمن بوم گردی گلپایگان که اعضای آن مدیران بوم گردی  ها و افرادی که در زمینه گردشگری فعالیت دارند، خواهد بود و دومین خروجی آن جلسه، تشکیل تعاونی گردشگری بود که می تواند در زمینه گردشگری و ساماندهی آن بسیار موثر باشد.
حمید نوروزی خطاب به رسانه ها یادآورشد: شما پل ارتباطی  بین مردم، شورا و کمیسیون فرهنگی باشید که بتوانیم از اندیشه های خوب مردم استفاده کنیم تا کارهای گسترده تری را انجام دهیم.

سینا ناظمی عضو شورای شهر گلپایگان در نشست خبری شورای شهر گلپایگان با اصحاب رسانه، خاطر نشان کرد: در تنظیم و تصویب بودجه سال ۹۸ ، رویکرد شورا پروژه های نیمه تمام و برنامه ریزی و طراحی برای ایجاد درآمد پایدار بود.

احداث پارکینگ بازار، مجموعه چندمنظوره فرهنگی ورزشی، مجموعه فرهنگی در محله باباعبدالله و ترمینال مسافربری پروژه های شاخصی است که این نوید را می دهیم که تا پایان سال تکلیف ترمینال مسافربری مشخص گردد و کلنگ زنی این سه مجموعه دیگر که نام بردم هم انجام شود.